Ortaklıklar ve Toplumla İlişkiler

Gilead, yaşamı tehdit eden hastalıklar için yenilikçi ilaçlar geliştirmeye kendini adamıştır. Bireylerin ve toplumların karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmenin ilaçtan daha fazlasını gerektirdiğinin farkındayız.

Bu nedenle, engelleri ortadan kaldırıp eğitimi destekleyerek, bakıma erişimi iyileştirmeye yönelik programları hayata geçirmek için dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlarla birlikte çalışıyoruz.

Türkiye’deki Ortaklıklarımız

Hasta ve hekim dernekleri, sağlık uzmanları, Sağlık Bakanlığı ve endüstri ile birlikte hareket ederek, bireylerin bakımında kalıcı iyileştirmeler sağlamaya yardımcı olacak iş birlikleri ve ortaklıklar kurmayı amaçlıyoruz.

Hastaların deneyimlerini ve beklentilerini anlamak, seslerinin duyulmasını sağlamak, bireylerin bakıma ulaşmasını engelleyen damgalamayla mücadeleye katkı sağlamak ve toplumsal farkındalığı artırmak için hasta ve hekim dernekleriyle yakın bir şekilde çalışıyoruz.


İnsanlarla çevrelenmiş Birlikte HIV’den Güçlüyüz logosu

Birlikte HIV’den Güçlüyüz

HIV ile mücadelede başarıya ulaşmak için ilaçların ötesinde düşünmemiz gerektiğini biliyoruz. Alandaki tüm paydaşların birlikte çalışarak, tanı ve tedaviye ulaşmayı engelleyen faktörleri ortadan kaldırabileceğine, HIV ile yaşayanların karşılaştığı sorunlara etkili çözümler bulabileceğine ve ancak bu şekilde HIV ile mücadelede başarıya ulaşılabileceğine inanıyoruz.

Birlikte HIV'den Güçlüyüz, HIV konusunda toplumsal farkındalığı artırmak, damgalamayla mücadele etmek, HIV hakkında doğru bilgi sağlamak ve HIV ile yaşayan herkese hayatlarının her aşamasında iyi yaşamaları için ilham vermek amacıyla Gilead tarafından kurulmuş HIV farkındalık platformudur. Platform, tedavi ile kontrol altına alınabilen kronik bir hastalık olan HIV'in bulaşma yolları, düzenli test ve erken teşhisin önemi hakkında tüm toplumu bilgilendirmeyi hedeflemektedir.

HIV hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Hep Var

Hepatit B ile enfekte kişilerin aksatmadan ilaç tedavilerine devam etmeleri, düzenli hekim kontrolüne gitmeleri ve hekimleriyle iletişim halinde olmaları tedavinin başarısı için çok önemlidir.

Hep Var, Türkiye’de hepatit B konusunda toplumsal farkındalığı artırmak, düzenli tedavi ve sağlık kontrollerinin önemine dikkat çekmek ve Hepatit B hastalarına pandemi sürecinde azalttıkları hekim ziyaretlerinin önemini hatırlatmak amacıyla Gilead’ın başlattığı bir farkındalık kampanyasıdır.

Hep Var logosu