Gilead, Türkiye için Türkiye’de

Gilead’ın en yenilikçi tedavilerinin Türkiye’deki hastalara hızlı ve kesintisiz şekilde ulaşması için 2007 yılından bu yana tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Yenilikçi tedavilerimizin ihtiyacı olan tüm hastalar için erişilebilir olmasını sağlamayı işimizin en önemli parçası olarak görüyoruz.

Bununla yetinmiyor, hastalara sunulan bakımı iyileştirmek için ihtiyaçlarına odaklanıyoruz. Hastaların deneyimlerini ve beklentilerini anlamak, seslerinin duyulmasını sağlamak, bireylerin bakıma ulaşmasını engelleyen faktörleri ortadan kaldırabilmek için sağlık profesyonelleri, hastalar, hasta grupları, sektör temsilcileri ve kamu kurumları ile birlikte çalışıyoruz. Paydaşlarımızla etkili iş birliğinin ve ortaklıkların gücüne inanıyoruz.

Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz klinik araştırmalar, AR-GE yatırımlarımız, bağışlar, proje desteklerimiz ve yerli üretim yatırımımız ile ülkemizde bilimin gelişmesine katkı sağlamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Türkiye için Türkiye’de Üretiyoruz

Gilead olarak Türkiye için üretmenin önemine inanıyor, ülkemiz için değer yaratmaktan gurur duyuyoruz. Bu kapsamda 2019 yılında hayata geçirdiğimiz yerli üretim projesi ile sağlığın geleceğine yön veren en son geliştirdiğimiz HIV ve hepatit ilaçlarını Türkiye için Türkiye’de üretiyoruz. Bu alanda yaptığımız yatırımla Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından verilen Amcham En Yüksek Etkiye Sahip Yatırım Ödülü’ne layık görüldük.

Bilimsel ve Sosyal Projelere Karşılıksız Destek Veriyoruz

Gilead Türkiye olarak ülkemiz için üreten bilim insanlarını destekliyoruz. 2013 yılından beri bu alanda öncülük ederek Hayat Bulan Fikirler programı ile ülkemizdeki araştırmacıların ve sivil toplum kuruluşlarının yenilikçi fikirlerinin hayata geçmesine destek oluyor, Türkiye’nin geleceğine yön verecek bilimsel ve sosyal projelere karşılıksız olarak katkıda bulunuyoruz. Proje kapsamında bugüne kadar HIV, hepatit B, hepatit C, hematoloji, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları gibi alanlarda toplam 73 projeye 900 bin dolar tutarında destek sağladık.

Covid-19 ile Mücadeleye Destek Oluyoruz

Gilead Türkiye olarak Sağlık Bakanlığı’na yaklaşık 3000 hastanın tedavisini sağlayacak miktarda (17.378 adet) antiviral tedaviyi bedelsiz olarak sunduk. TÜSEB bünyesinde İstanbul ve Ankara’da açılan 2 yeni test merkezi ile Gebze Sanayi Bölgesi ve İstanbul havaalanlarında açılan tarama merkezleri için donanım ve malzeme bağışının yanında, hasta ve hekim derneklerimizin bu süreci kolay atlatabilmelerine destek olabilmek amacıyla bağışlar gerçeklestirdik. Bu dönemdeki bağışlarımızın toplam tutarı 3,3 milyon TL’yi aştı.

HIV, hepatit, onkoloji, COVID- 19 ve diğer çalışmalarımızla ilgili daha fazla bilgi almak için tedavi alanları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gilead Türkiye’nin yerel etkisi hakkında bilgiler veren Türkiye haritası