Gilead Türkiye Web Sitesi - Hologram ile ilgili SSS

Sahte ve yasal tedarik zinciri dışına çıkarılmış ilaçlar küresel bir sorundur ve hasta güvenliği açısından ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Gilead ürünleri üzerinde, orijinal ürünler ile sahte ürünleri ayırt etmeye yardımcı olan güvenlik özellikleri bulunmaktadır. Bazı ürünler, hastaların orijinal Gilead ürün ambalajlarını doğrulayabilmelerini sağlayan gelişmiş ürün güvenliği özelliklerine sahiptir.

Hologramlı bant, belirli Gilead ürünlerinin ambalajında yer alan, ürünün orijinalliğini doğrulamaya yardımcı olan bir güvenlik özelliğidir. Ürün güvenliğini sağlayan bu özellikler, ürünlerimizin kalitesini korumamıza ve sahte ilaçların hastalara ulaştırılmasını önlemeye yardımcı olur. Buradaki hologramlı bant, açıldığını gösteren bir güvenlik bandıdır, ürün kutusunun açılıp açılmadığını görmenizi sağlar.

Hayır. Gilead olarak, Gilead ilacı reçete edilen her hastanın orijinal Gilead ilacı alması gerektiğine inandığımız için bu güvenlik özelliklerini sunuyoruz. Bu özelliğin Gilead ürünlerinde uygulanması ilacın fiyatını etkilememektedir.

TRODELVY®.

Yukarıda belirtilen ürün, alt ve üst kapakları güvenlik bandı ile kapatılmış bir karton kutu içinde gelmelidir. Karton kutusu olmayan bir şişe aldıysanız lütfen +90 216 559 03 00 numaralı telefondan Gilead ile iletişime geçin.

Cevap: Evet, kutu içindeki ürün bilgisinde ücretsiz arayabileceğiniz bir telefon numarası bulunmaktadır. Temsilci, Gilead ürününüzü doğrulamanıza yardımcı olmak için size birkaç soru soracaktır.

Hologramlı güvenlik bandının (aşağıda fotoğrafı olan) iki kısmı bulunur: üst kısım hologramdır, Gilead’ın, üzerinde Yaprak ve Kalkan olan kurumsal logosu ve bu Gilead Yaprak ve Kalkan logosunun daha küçük bir versiyonu GILEAD yazısı ile belirgin bir şekilde görünmektedir. Alt yarısında ise bir QR kod bulunur. Bu iki kısım birbirinden gri yatay bir çizgiyle ayrılır.

Hologramlı Güvenlik Bandı

Hologramlı Güvenlik Bandı, ürünün karton kutu ambalajının üst kısmında yer alır ve üst kapağı kapatır. Güvenlik bandına bakarak kutunun açılıp açılmadığını anlayabilirsiniz. Karton kutunun alt kısmı da kutu içindeki ürünü koruyan yeni bir güvenlik bandı ile kapatılmıştır. Hasta veya Sağlık Meslek Mensubu ürünü aldığında her iki bant da mevcut ve sağlam olmalıdır. Ayrıca, ürün ambalajının orijinalliğini görsel olarak doğrulamak için hologramdan faydalanılabilir. QR kod, hastaları veya Sağlık Meslek Mensuplarını sahtecilik ve açılmayı önleyen güvenlik bandı hakkında ek bilgiler ve ambalajın orijinalliğinin nasıl doğrulanacağına dair SSS içeren Gilead Türkiye web sitesine yönlendirmek için tasarlanmış bir özelliktir.

Karton Kutu Üzerinde Sağlam Hologramlı Güvenlik Bandı

Karton Kutu Üzerinde Hologramlı Güvenlik Bandının açıldıktan sonra alan Kısmı

Hologramlı güvenlik bandı, ürünün karton kutusunun üst ve ön yüzüne yerleştirilmiştir. Görselde görüldüğü üzere kutu kapağını ortalamış şekilde bulunur:

Kutu altındaki güvenlik bandının üzerinde çok sayıda küçük Gilead Yaprak ve Kalkan logosu bulunur. Hologramlı değildir ve QR kodu yoktur. Bu güvenlik bandı, kutunun alt kapağını kapatır. Eğer bant çıkarılmış veya açılmışsa, Gilead’ın Yaprak ve Kalkan logolarının altında açılmış bir kilit resmi göreceksiniz. Açılmaya çalışıldığını gösteren bu güvenlik bantları yalnızca hasta veya Sağlık Meslek Mensubu tarafından açılmalıdır. Aldığınız ürün kutusunun alt kapağında güvenlik bantları yoksa veya bantlar açılmış görünüyorsa lütfen +90 216 559 03 00’ı arayın.

Alt Kapaktaki Güvenlik Bandı

Açılmış Güvenlik Bandı

Karton kutu, yalnızca ilacı kullanacak hasta veya uygulayacak Sağlık Meslek Mensubu tarafından açılmalıdır. Güvenlik bandı, karton kutu içindeki ilaca erişmek için soyulacak veya kaldırılacak şekilde tasarlanmıştır. Güvenlik bandının sol alt köşesinde “buradan açın” sembolü yer alır. Güvenlik bandının bu köşesine tırnağınızı yerleştirerek bandı kaldırabilirsiniz.

Güvenlik bandının nasıl açılacağını gösteren videoyu izlemek için tıklayın.

Her iki güvenlik bandı da açıldığını belirgin şekilde göstermek üzere tasarlanmıştır.

Üst Kapaktaki Hologramlı Güvenlik Bandı

Üst Kapakta Sağlam Bant

Üst Kapakta Açılmış Bant


Sağlam

Soyulup Çıkarılan Katman


Geride Kalan Katman

Açılmış Bant


Alt Kapaktaki Güvenlik Bandı

Alt Kapakta Sağlam Bant

Alt Kapakta Açılmış Bant


Alt Kapaktaki Güvenlik Bandı

Sağlam

Soyulup Çıkarılan Katman


Geride Kalan Katman

Açılmış

Hologram öne doğru eğildiğinde, büyük Yaprak ve Kalkan logosunun altında görünen küçük Gilead Yaprak ve Kalkan logosu ve GILEAD adı parlak yeşil görünür, büyük Gilead Yaprak ve Kalkan logosu koyu renk görünür. Hologram 90° döndürüldüğünde kontrast tersine dönecektir; bu kez büyük Gilead Yaprak ve Kalkan logosu parlak yeşil görünür, küçük Gilead Yaprak ve Kalkan logosu ve GILEAD adı koyu renk görünür.

Hologram Öne Doğru Eğilmiş

90 Derece Döndürülmüş

QR kod, QR kod tarayabilen herhangi bir mobil cihaz kullanılarak taranabilir. QR kodun amacı cep telefonu kullanıcısını belirli bir internet sitesine yönlendirmektir.

1. Mobil cihazınızda QR Kod tarama uygulamasını açın. QR kod uygulamaları telefonunuzun kamerasına erişecektir.

2. QR kodu kameraya okutun. Tarayabilmesi için kameranın QR koda odaklanması gerekir. QR kodun dört kenarının ekranınızda ortalandığından emin olun. QR kodun taranmasını bekleyin, hemen taranacaktır.

3. Gerekirse QR kodun web sayfasını açmak için ekranda çıkan bildirime dokunarak QR kod içeriğini açın.

4. Bazı telefonlarda bu, telefon QR koda odaklandıktan sonra otomatik olarak gerçekleşir.

5 haneli kod, bant kaldırıldığında ürünün orijinalliğini doğrulamaya yarayan ikinci bir doğrulama özelliğidir.

Sahte ilaçlar, dünya çapında hasta güvenliği açısından gerçek bir tehdittir. Sahte ilaç kullanmak zarar verebilir veya hastalığın tedavi edilememesi ile sonuçlanabilir. Dünya Sağlık Örgütü, düşük ve orta gelirli ülkelerdeki ilaçların 10’da 1’inin standartların altında veya sahte olduğunu tahmin etmektedir (kaynak: https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/substandard-and-falsified-medical-products ). İlaçlarımızın doğası gereği orijinal ve güvenli olmalarını sağlamak son derece önemlidir. Gilead’ın hastalarımızı sahte ilaçlardan korumaya adanmış bir ekibi bulunmaktadır.

Evet, Codikett Gilead Türkiye’nin ürün doğrulama partneridir. http://v.codikett.com veya Codikett’e yönlendirilmediyseniz, lütfen +90 216 559 03 00’ı arayın, çünkü elinizdeki ürün sahte olabilir.

Web sitesi adresinde v.codikett.com veya CODIKETT yazmalıdır. Gilead Sciences kurumsal logosu sayfanın üst kısmında görünmelidir. Bu sayfada “Gilead'ın ürün doğrulama portalına hoş geldiniz ifadesi yer alacak” ve taranan ürün hakkında temel bilgiler sunulacaktır.

Geçerli Kod

Geçersiz kod

Ana Sayfa:

Hastalar ve Sağlık Meslek Mensupları için Örnek:

Gümrük Görevlileri ve Kolluk Kuvvetleri için Örnek:

Gilead ürün ambalajındaki QR kodu taradıktan sonra “Geçersiz Kod” yanıtını alırsanız, lütfen +90 216 559 03 00’ı arayın.

E-posta linki, bir Gilead ürünüyle ilgili sorunuz veya endişeniz olduğunda Gilead’a e-posta göndermenizi kolaylaştırmak için sunulmaktadır. Bu linki tıkladığınızda, mobil cihazınızda bu özellik etkinleştirilmişse, e-posta uygulamanız açılacak ve ilgili ürün bilgileri otomatik olarak doldurulacaktır.

Cevap: Önceden doldurulmuş bilgiler, Gilead’ın sorunuzu veya endişenizi araştırmasına yardımcı olmak amaçlıdır.

Evet, normal e-posta gönderir gibi fotoğraf ekleyebilir, mesajınızı yazabilirsiniz.

Telefon numarası linki, bir Gilead ürünüyle ilgili sorunuz veya endişeniz olduğunda bir Gilead temsilcisiyle doğrudan görüşmenizi sağlamak için sunulmaktadır. Telefon linkine tıkladığınızda, mobil cihazınızda bu özellik etkinleştirilmişse, telefon uygulaması açılacak ve telefon numarası otomatik olarak doldurulacaktır.

Herhangi bir QR kod uygulamasını kullanabilirsiniz.

İnternet erişimi, kamerası ve QR kod okuma uygulaması olan herhangi bir akıllı telefonu kullanabilirsiniz.

İnternet erişimi, kamerası ve QR kod okuma uygulaması olan herhangi bir akıllı telefonu kullanabilirsiniz.

Hem Wi-Fi hem hücresel ağa bağlanarak tarayabilirsiniz.

İnternet erişimi olan herhangi bir ağ kullanılabilir, hem Wi-Fi hem hücresel bağlantı uygundur.

Daha yüksek hıza sahip olan ağlar tercih edilir. 2G yerine 3G, 4G veya 5G tercih edilir.

İnternete erişebildiğiniz sürece tüm Wi-Fi bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Web sitesi adresi v.codikett.com veya CODIKETT'i tanımlamalıdır. Gilead Sciences kurumsal logosu sayfanın üst kısmında görünmelidir. Sayfada "Gilead'ın ürün doğrulama portalına hoş geldiniz" ifadesi yer alacak ve taranan ürün hakkında temel bilgiler sağlanacaktır