Ambalaj Doğrulama Özellikleri

Sahte ve yasal tedarik zinciri dışına çıkarılmış ilaçlar küresel bir sorundur ve hasta güvenliği açısından ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Gilead ürünleri üzerinde, orijinal ürünler ile sahte ürünleri ayırt etmeye yardımcı olan güvenlik özellikleri bulunmaktadır. Bazı ürünler, hastaların orijinal Gilead ürün ambalajlarını doğrulayabilmelerini sağlayan gelişmiş ürün güvenliği özelliklerine sahiptir.

Gilead’ın Türkiye'de ruhsatlı TRODELVY® isimli ilacı, ambalajın orijinalliğini doğrulamaya yardımcı olan çeşitli gelişmiş güvenlik özelliklerine sahiptir. Mesela, ürünü kapalı karton kutu içinde, alt ve üst kapakları güvenlik bandı ile kapatılmış şekilde almış olmanız gerekir. Üstteki güvenlik bandının üzerinde ayrıca bir hologram bulunmaktadır.

TRODELVY®

Üst Kapaktaki Etiket

Alt Kapaktaki Etiket


HOLOGRAM

Üst kapakta yer alan hologramlı emniyet etiketi, hologramın 90 derece eğilmesi ve renginin aşağıdaki görsel ile tutarlı şekilde değiştiğinin teyit edilmesi yoluyla gözle doğrulanabilir.

Hologramın Doğrulanması

Öne Doğru Eğilmiş Hologram

90 Derece Döndürülmüş

Bu efekt, hologram tasarımının belirli bir kısmının üzerine yerleştirilmiştir. Hologram tasarımı öne doğru eğildiğinde, küçük logo görseli ve logo yazısı parlak renk alır, büyük logo arkada koyu renkte kalır. Hologram eğik pozisyonda 90 derece döndürüldüğünde, kontrast tersine döner; bu kez büyük logo parlak renk alır, küçük logo ve logo yazısı koyu renk görünür.

Hologram görüntüsünün videosunu izlemek için buraya tıklayın.


GÜVENLİK BANTLARI

Güvenlik bantları tamamen sağlam olmalı, açıldığına dair herhangi bir belirti taşımamalıdır.

Özelleştirilmiş tek görselli, hologramlı VOID bandı ve gizli kodlu benzersiz QR Kod

Üst Kapaktaki Hologramlı Güvenlik Bandı

Sağlam

Soyulup Çıkarılan Katman


Geride Kalan Katman

Açılmaya Çalışılmış Bant

Üst kapaktaki bant, üzerinde Gilead logosunun ve dijital doğrulamayı sağlayan benzersiz bir QR kodun bulunduğu, tek görselli bir holograma sahip, son teknoloji şeffaf VOID banttır. Bant çıkarıldığında hologram X biçimli bir açıklık oluşacak şekilde ikiye ayrılır. QR kodun olduğu alt katman sabit kalacaktır. Böylece QR kod başka bir ürüne yapıştırılamaz, ama istendiği zaman ürünün orijinalliği doğrulanabilir.

Şeffaf Void Bandı

Alt Kapaktaki Güvenlik Bandı

Sağlam

Soyulup Çıkarılan Katman


Geride Kalan Katman

Açılmaya Çalışılmış Bant

Alt kapaktaki bant, koyu gri tonda şeffaf bir VOID banttır. Gelişmiş ‘Kilit’ VOID efekti sayesinde açıldığını gösterir. Dünyanın her yerinde basitçe ve kolayca anlaşılabilir. Bant soyulduğunda 2 adet açık kilit görseli belirir. Bu etki geri döndürülemez, yani bandı geri yapıştırmaya çalışsanız bile kilitler görünür kalacaktır. Bandın üzerine, siyah renkte birden fazla Gilead kalkan logosu basılmıştır.


KARTON KUTUYU AÇIN

Güvenlik bandı, karton kutu içindeki ilaca erişmek için soyulacak veya kaldırılacak şekilde tasarlanmıştır. Güvenlik bandının sol alt köşesinde “buradan açın” sembolü yer alır. Güvenlik bandının bu köşesine tırnağınızı yerleştirerek bandı kaldırabilirsiniz.

Bandın nasıl çıkarılacağını gösteren videoyu izlemek için burayı tıklayın.


QR KODUNU TARAYIN

1. Mobil cihazınızda QR kod tarama uygulamasını açın. QR kod uygulamaları telefonunuzun kamerasına erişecektir.

2. QR kodu kamerayla okutun. Tarayabilmesi için kameranın QR koda odaklanması gerekir. QR kodun dört kenarının ekranınızda ortalandığından emin olun. QR kodun taranmasını bekleyin, hemen taranacaktır.

3. Gerekirse QR kodun web sayfasını açmak için ekranda çıkan bildirime dokunarak QR kod içeriğini açın.

4. Bazı telefonlarda bu, telefon QR koda odaklandıktan sonra otomatik olarak gerçekleşir.

5. QR kodu tarayan kullanıcı ilgili Gilead yanıt sayfasına yönlendirilecektir.

6. Yanıt sayfalarında belirtilen yönergeleri izleyin.

Güvenlik bantlarından biri veya her ikisi eksikse, gösterildiği gibi sağlam değilse, hologram doğru değilse veya geçersiz bir kod yanıtı alırsanız, lütfen +90 216 559 03 00 numaralı telefondan Gilead ile iletişime geçin veya daha fazla bilgi için [email protected] adresinden Gilead’a email ile ulaşın.

Codikett, SECURIKETT ULRICH & HORN GmbH'nin tescilli ticari markasıdır.